GMINA LIW

Jubileusz 100 urodzin Pani Genowefy Jaszczur

17 kwietnia 2024

16 kwietnia 2024 r. mieszkanka naszej gminy Pani Genowefa Jaszczur obchodziła piękny jubileusz 100 urodzin.

Z tej okazji Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Liw Pan Bogusław Szymański, Przewodniczący Rady Gminy Pan Mieczysław Jaszczur, pracownik ds. ewidencji ludności Pani Katarzyna Świątek, którzy złożyli życzenia zdrowia, radości i pomyślności na dalsze szczęśliwe życie, wręczając bukiet kwiatów i kosz upominkowy ze słodyczami.

W tym wyjątkowym jubileuszu uczestniczyła Pani Alicja Cichoń Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, która Jubilatce wręczyła kwiaty i list gratulacyjny Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska. W imieniu Prezesa KRUS obecny był Pan Jarosław Gago, który również złożył życzenia, list gratulacyjny oraz kwiaty.

Pani Genowefa Jaszczur z domu Zdzieborska urodziła się 16 kwietnia 1924 r. we wsi Zawady, z którą związała swoje całe życie. Najpierw wraz z rodzicami, a później z mężem pracowała w gospodarstwie rolnym. Wiele w życiu przeżyła dobrych i złych chwil, była świadkiem zmian zachodzących na przestrzeni wieku. Jako 20 letnia dziewczyna (16.03.1944 r.) skierowana została transportem z Warszawy do obozu Meuselwitz w Niemczech. Później została przewieziona do Antenburga Hasag. Po 15 miesiącach wróciła do Polski.

29 stycznia 1949 roku wyszła za mąż. Razem z mężem wychowała 5 dzieci. Pomimo swojego sędziwego wieku cieszy się dobrym zdrowiem. Pani Genowefa jest dumną babcią ośmiu wnuków i prababcią dziewiętnastu prawnuków.

Uroczystość przebiegała w serdecznej i rodzinnej atmosferze w otoczeniu najbliższej rodziny Jubilatki oraz samorządowców.

Pani Genowefie jeszcze raz gratulujemy tak pięknego jubileuszu.

„Szanowna Jubilatko, życzymy Pani z okazji 100 urodzin

Zdrowia, wielu sił i pogody ducha,

Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej

Na dalsze lata życia spędzone w gronie Rodziny i Bliskich”

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2024-04-17
Data publikacji:2024-04-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Grzegorz Wołynka
Liczba odwiedzin:1218