GMINA LIW
JUBILEUSZE MAŁŻEŃSKIE W GMINIE LIW
„Kocha się naprawdę i do końca
Tylko wówczas, gdy kocha się zawsze,
W radości i smutku bez względu na dobry czy zły los” Jan Paweł II - Rzym, 1979
Bogactwo wspólnie przeżytych lat, pełnych miłości, wzajemnego wsparcia, wyzwań i doświadczeń - tworzy historię, która z biegiem lat nabiera szczególnej wartości. Długoletnie małżeństwo to nie tylko wspólna droga, ale także świadectwo oddania, zaufania i głębokiego szacunku.
W dniu 18 czerwca 2026 roku Wiejski Dom Kultury w Jarnicach stał się miejscem wyjątkowego święta małżeńskich więzi. Podczas spotkania z okazji Jubileuszy Długoletniego Pożycia Małżeńskiego uhonorowano 22 Pary obchodzące Złote Gody oraz jedną świętującą imponujący jubileusz 60-lecia wspólnego życia – Diamentowe Gody.
Szanownych Jubilatów oraz zaproszonych Gości powitała Wójt Gminy Liw – Pani Katarzyna Żelazowska w towarzystwie przedstawicieli samorządu: Przewodniczącego Rady Gminy Liw – Pana Mieczysława Jaszczura, Zastępcy Wójta – Pani Ewy Burczyńskiej, Skarbnika Gminy – Pani Katarzyny Kosiorek, Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – Pani Moniki Dejneki oraz Inspektora ds. Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych – Pani Katarzyny Świątek.
W dowód uznania za wieloletnią wspólną drogę życia, Parom obchodzącym jubileusz 50-lecia małżeństwa wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość uświetnił toast wzniesiony na cześć Jubilatów oraz okolicznościowy tort, który stał się słodkim symbolem tego wyjątkowego święta. W dowód wdzięczności za pielęgnowanie tradycji rodzinnych oraz piękny przykład dawany młodszym pokoleniom Jubilaci otrzymali także dyplomy gratulacyjne i kwiaty. Szczególne wyróżnienie – pamiątkowy grawer – otrzymali Diamentowi Jubilaci Państwo Kazimierz i Krystyna Skarżyńscy obchodzący najdłuższy staż małżeński spośród uczestników spotkania.
Medale otrzymali:
- Janusz i Stefania Adaśko
- Janusz i Renata Bereza
- Zdzisław i Bożena Burzyńscy
- Mieczysław i Maria Chądzyńscy
- Jarosław i Renata Gorczycowie
- Leonard i Teresa Kodymowie
- Wiesław i Anna Korczakowie
- Sylweriusz i Wiesława Kosiorkowie
- Kazimierz i Krystyna Kowalscy
- Mieczysław i Barbara Ksionek
- Jan i Stanisława Krajewscy
- Bogusław i Barbara Łukasiak
- Paweł i Agnieszka Mroczek
- Zbigniew i Teresa Murawscy
- Kazimierz i Romana Mórawscy
- Franciszek i Anna Plewka
- Lech i Krystyna Rojek
- Franciszek i Grażyna Skarżyńscy
- Wiesław i Zofia Solka
- Karol i Jadwiga Witowscy
- Zbigniew i Marianna Zalewscy
- Andrzej i Krystyna Zygmunt
Składamy najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia oraz wielu kolejnych lat wspólnego życia, pełnych miłości, wzajemnej życzliwości i rodzinnego szczęścia.
Rozwiń Metryka
| Podmiot udostępniający informację: | |
|---|---|
| Data utworzenia: | 2026-06-22 |
| Data publikacji: | 2026-06-22 |
| Osoba sporządzająca dokument: | |
| Osoba wprowadzająca dokument: | Grzegorz Wołynka |
| Liczba odwiedzin: | 87 |



.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)