Jesteś tutaj: Start

Najnowsze aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Obwieszczenie Przewodniczącego Rady Gminy Liw o zwołaniu zwyczajnej XV sesji Rady Gminy w Liwie w dniu 28 kwietnia 2016r. o godz. 12.00

22 kwietnia 2016

OGŁOSZENIE O SZACOWANIU SZKÓD

21 kwietnia 2016

Wójt Gminy Liw podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do wydzierżawienia stanowiących własność gminy Liw na czas oznaczony

14 kwietnia 2016

"Mam Talent" w Gimnazjum Gminy Liw.

6 kwietnia 2016
Powiększ zdjęcie Mam%20talent

   21 marca w Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się pierwszy szkolny przegląd „Mam Talent”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali szeroki i różnorodny wachlarz talentów: śpiew, taniec, grę na instrumentach, speedcubing, umiejętności aktorskie, malarskie i inne. W sumie obejrzeliśmy 16 prezentacji. Okazuje się, że powiedzenie Seneki: „Żaden wiek nie jest zamknięty na wielkie talenty” jest wciąż aktualne, gdyż do naszej szkoły uczęszcza, bądź uczęszczało, wielu utalentowanych uczniów.

   Niedawno gościliśmy Absolwenta GGL – Wiktora Gago, architekta, asystenta w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich, laureatem międzynarodowych konkursów. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów, a jego sztuka zyskała uznanie na całym świecie.

   Sam talent to nie wszystko. Aby osiągnąć sukces potrzeba dużo, dużo pracy. Wiedzą o tym najlepsi uczniowie naszej szkoły wybitnie uzdolnieni w różnych dziedzinach. Dzięki swojej ciężkiej pracy zdobyli oni czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych. Antonina Adamyan – Lis oraz Olga Krauz zakwalifikowały się do II etapu konkursu kuratoryjnego z biologii. Antonina zajęła także II miejsce w konkursie historycznym „Powstanie styczniowe przykładem patriotycznej postawy Polaków”, natomiast Julia Miklaszewska w tym samym konkursie zajęła IV miejsce na 107 uczniów z 14 szkół, także ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej o: "Mam Talent" w Gimnazjum Gminy Liw.

Informacja dotycząca świadczenia wychowawczego.

1 kwietnia 2016

500+Wnioski o świadczenie wychowawcze wydawane są i przyjmowane w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Liw z/s w Węgrowie w budynku Urzędu Gminy Liw, ul. Mickiewicza 2, 07-100 Węgrów, w pokoju nr 13, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

Czytaj więcej o: Informacja dotycząca świadczenia wychowawczego.

W drodze do sukcesu.

23 marca 2016
Powiększ zdjęcie 2016-03-17-wygraj-szanse

   "Wygraj szansę” – pod takim hasłem 17 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Siedlcach został zrealizowany konkurs estradowy, mający na celu odkrywanie uzdolnionych muzycznie uczniów. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Agencja Telewizyjno - Estradowa z Łodzi, a założeniem programowym było wspieranie najzdolniejszych wykonawców w rozwoju ich talentu, inspirowanie do rozwoju ich warsztatu, a także konfrontacja i aktywizacja środowisk szkolnych.  Gminę Liw reprezentowała uczennica naszego gimnazjum Gabriela Jaczewska z klasy pierwszej. Tło choreograficzne zapewniły jej trzy koleżanki: Maja Kalata, Weronika Murawska i Anastazja Kubuj, które stworzyły układ taneczny inspirowany wykonywaną przez Gabrysię piosenką „Gdzie ci mężczyźni”.

Czytaj więcej o: W drodze do sukcesu.

PROGRAM „RODZINA 500 +”

3 marca 2016

Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości

2 marca 2016
Powiększ zdjęcie

                29 lutego br. w Urzędzie Gminy Liw odbyła się Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Organizatorem był MODR Warszawa oddział Siedlce, a fundatorem nagród Wójt Gminy Liw. Licznie przybyłe na spotkanie mieszkanki Gminy w pierwszej kolejności musiały rozwiązać test składający się z 40 pytań. Tematyka testu dotyczyła min. funduszy unijnych, przetwórstwa, przechowalnictwa i sprzedaży żywności, przedsiębiorczości na wsi, agroturystyki i turystyki wiejskiej oraz ekologii i ochrony środowiska. Choć pytania nie należały do łatwych panie świetnie sobie z nimi poradziły. Pierwsze miejsce zajęła pani Magdalena Połaska z Połazia, miejsce drugie po zaciętej dogrywce przypadło pani Danucie Haleckiej z Jartypor, natomiast trzecie pani Annie Rafałowicz z Popielowa. Wszystkie panie otrzymały cenne nagrody, zarówno zdobywczynie pierwszych trzech miejsc, jaki pozostałe uczestniczki.

Czytaj więcej o: Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości

Jabłka dla Gminy Liw

26 lutego 2016
Powiększ zdjęcie Jabłka%20dla%20Gminy%20Liw%20luty%202016

   Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Liw z/s w Węgrowie od wielu lat współpracuje z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Siedlcach.
W dniu 24 lutego 2016 roku otrzymaliśmy z PKPS-u 10 ton jabłek. To już kolejna taka darowizna dla naszej gminy. Jabłka zostały przekazane potrzebującym oraz dla placówek oświatowych na terenie naszej gminy, celem rozdania ich dzieciom.
   Jabłka rozładowywane były przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruchnie. Przy rozładowywaniu jabłek pomagały trzy jednostki OSP z terenu naszej gminy.
   Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie strażakom z:

1) OSP Ruchna,
2) OSP Zając,
3) OSP Liw.

   Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy rozładowywaniu jabłek.

Monika Dejneka
GOPS Liw

Czytaj więcej o: Jabłka dla Gminy Liw

Relacja z Walnego Zgromadzenia Spółki Wodnej Liw

11 lutego 2016